• -10%

Mufa hermetyczna, do oświetlenia LED

27,68 zł
24,91 zł Zniżka 10%
Brutto Dostawa w ciągu 2-5 dni.
 

Polityka bezpieczeństwa

 

Zasady dostawy

 

Zasady zwrotu


Zasilanie: 12 V lub 24 V
PRZEWÓD O PRZEKROJU OKRĄGŁYM: OD 4MM DO 10MM 


 

Puszki hermetyczne KLUŚ są przeznaczone do łatwego łączenia i rozgałęziania przewodów zasilających,  zapewniając tym połączeniom wodoszczelność.

- występują one w dwóch rodzajach:

- Puszka hermetyczna. Do łączenia trzech przewodów umożliwiając ich  rozgałęzienie.

- Mufa hermetyczna.  Do łączenia dwóch przewodów. Umożliwiająca wykonywanie przyłączy,  np. zasilających  oprawy oświetleniowe.

 

 

- Puszki i mufy hermetyczne przystosowane są do przewodów dwużyłowych, z izolacją o przekroju okrągłym o średnicach zewnętrznych  od 4 mm do 10 mm.

 

Przy ich zastosowaniu można prowadzić przewody zasilające napięciem 12 i 24 V, np. dla podświetleń ogrodów, elewacji, elementów małej architektury, basenów, lodowisk, obiektów sportowych, obiektów ekspozycyjnych itp.

Wykonana instalacja przy pomocy puszek i muf hermetycznych oraz odpowiednich przewodów, może być prowadzona w ziemi, trawniku, pod ciągami komunikacyjnymi itp. Wodoszczelność puszek i muf zapewnia odpowiednia ich konstrukcja. Według uznania można dodatkowo zabezpieczać połączenia przewodów przed wilgocią, wypełniając puszki lub mufy masą sylikonową, po zmontowaniu przewodów.

Wykonywanie połączeń i rozgałęzień przewodów w puszkach hermetycznych KLUŚ nie wymaga użycia specjalistycznych narzędzi. Potrzebne są do tego proste narzędzia, powszechnego użytku.

Przy dokręcaniu nakrętek zaciskających uszczelki na przewodach mufy, trzeba użyć dwóch kluczy  nr. 19.

 

 

Przy dokręcaniu nakrętek zaciskających uszczelki na przewodach puszki, wystarczy posłużyć się jednym kluczem nr. 19. 

 

 

 

Nakrętki zaciskające należy dokręcać kluczem nr 19 z wyczuciem, ale nie zbyt lekko.

 

Korek puszki należy zakręcać także mocno. Można to robić ręcznie, albo  posłużyć się odpowiednim narzędziem dla zwiększenia siły dokręcania. (szczypce, kombinerki)

 

 

Korek i nakrętki zaciskające, dla lepszej skuteczności w działaniu,  są wyposażone w gwinty dwuzwojne, wymagające dokładnego ustawienia przy rozpoczęciu wkręcania.

 

Nie przewiduje się mocowania puszek i muf hermetycznych do ścian, sufitów, lub innych elementów. W wymienionych sytuacjach są one utrzymywane poprzez  przez przewody elektryczne, przytwierdzone do podłoża, standardowymi zamocowaniami.  Te zamocowania w pobliżu puszek lub muf, powinny być montowane bezpośrednio  na  każdym przewodzie wchodzącym do puszki lub mufy, w odległości 5 cm. od nich.

 

 

Instalacja przewodów powinna być tak prowadzona aby nie musiały one gwałtownie zmieniać kierunki bezpośrednio przy puszkach lub mufach. Wyginanie przewodów zaraz za zaciskiem może powodować naprężenia na uszczelki i w rezultacie rozszczelnienie.

 

 

 

 

 

UWAGA ! przy demontażu mufy hermetycznej z zamontowanymi przewodami, należy najpierw całkowicie odkręcić jedną z nakrętek zaciskowych trzymając drugim kluczem za sześciokątną część zacisku. Po odkręceniu nakrętki zaciskowej i zsunięciu jej z elementów zaciskających należy je rozluźnić tak aby przy dalszym rozkręcaniu elementów zacisku przewód się nie obracał razem z rozkręcanymi elementami mufy.

 

KLUŚ
42702

30 innych produktów w tej samej kategorii