• -10%

GIZA, Profil do oświetlenia LED

32,60 zł
29,34 zł Zniżka 10%
Brutto Dostawa w ciągu 2-5 dni.

Profil GIZA jest uniwersalnym profilem architektonicznym do samodzielnego montażu lub w połączeniu z profilem TEKNIK. Wykonany z aluminium anodowanego dostępny w dł. 1m, 2m i na zamówienie 3m, o całkowitych wymiarach 26mm x 10mm. Przeznaczony do montażu do dwóch taśm lub listew LED o szerokości do 10,8mm.

Długość
 

Polityka bezpieczeństwa

 

Zasady dostawy

 

Zasady zwrotu

Profil architektoniczny wykonany z wysokogatunkowego, podwójnie anodowanego aluminium, przeznaczony nawet do dwóch taśm lub listew LED o szerokości do 10,8 mm każda, o całkowitych wymiarach 26mm x 10mm.

Taśmy lub listwy LED należy przesłonić szybką HS22 (mleczna lub przezroczysta) wykonaną z poliwęglanu lub opcjonalnie osłonką o kształcie półokrągłymG-L, bądź kwadratowym G-K wykonaną z polimetakrylanu metylu. Osłonka HS22 posiada certyfikat gwarantujący doskonałą odporność na czynniki atmosferyczne, promieniowanie UV i palność.

Jako akcesoria dodatkowe do profilu dedykowane są polipropylenowe zaślepki. Zastosowanie zaślepek chroni profil przed wnikaniem kurzu i niepożądanych elementów, które mogą powodować zabrudzenie paska LED i tym samym pogorszenie jego parametrów świetlnych. Zaślepki GIL, GIZAT oraz wersje metalizowane GIL MET i GIZAT MET (nie przepuszczają światła, co jest ich niewątpliwą zaletą) stosujemy wyłącznie z osłonami odpowiednio G-L i G-K. Zaślepka KOMPENSA-L i KOMPENSA-K umożliwia zastosowanie jej wraz z zaślepką GIZA i odpowiednio z osłonką G-L i G-K.

Montaż profilu odbywa się do podłoża przy wykorzystaniu taśmy dwustronnej, kleju montażowego lub wkrętów, które gwarantują solidne mocowanie do powierzchni.

Montaż profilu w płytach kartonowo-gipsowych realizowany jest przy pomocy specjalnie dedykowanych do tego sprężyn powierzchniowych GP. W przypadku montażu profilu w suficie typu Armstrong z wykorzystaniem sprężyn GP należy dodatkowo zastosować podkładki zabezpieczające. Najczęściej wykorzystywane rozwiązanie to wygodny i funkcjonalny montaż w specjalnym, technicznym profilu TEKNIK. Połączenie dowolnego profilu architektonicznego z profilem TEKNIK odbywa się za pomocą prostego systemu na zatrzaski na „klick”.

Profil TEKNIK pozwala na budowę precyzyjnych szczelin (wpustów) w płaszczyznach ścian i sufitów kartonowo-gipsowych.

Łączniki serii ZM służą do łączenia prostego (ZM-180) i kątowego (w płaszczyźnie równoległej do osłonki, pod kątem 90° i 135° - ZM-90 i ZM-135 oraz w płaszczyźnie prostopadłej do osłonki, pod kątem 90° i 135°- ZMPION-90 i ZMPION-135) wyposażonych w zaczep mały oraz do stabilizowania końców profili montowanych w ciągi.

Do mocowania i zasilania profili mogą być stosowane elementy z systemu mocowań, które wraz z akcesoriami opcjonalnymi znajdziecie na naszej podstronie http://sklep.specled.pl/107-akcesoria-do-profili-led.

Zastosowanie profilu GIZA:

Profil architektoniczny z wmontowanym źródłem światła LED sprawdza się w tworzeniu iluminacji świetlnych wewnątrz pomieszczeń.

Możliwość uzyskania pożądanego efektu jednolitej linii światła, dzięki mlecznej osłonie G-K lub G-L i odpowiednio gęstej taśmy LED, sprawia, że profil ten jest wyjątkowo uniwersalny i funkcjonalny. Ze względu na możliwość zainstalowania dwóch pasków LED w profilu, może być on stosowany do budowy energooszczędnego oświetlenia podstawowego do każdego pomieszczenia.


Zalety technologii LED:

 Nowoczesne oświetlenie domu, lub stanowiska pracy to oszczędność połączona z eleganckim stylem wnętrza. Lampy LED osiągają wysoką wydajność świetlną, przy bardzo niskim poborze energii. Możliwość docięcia pod wymiar i niewielka emisji ciepła sprawiają, że są nie tylko łatwe w montażu, ale i w pełni ekologiczne (emisja CO2 zmniejszona nawet o 80%, całkowita biodegradowalność źródeł światła). Oświetlenie LED wyróżnia się żywotnością wielokrotnie przewyższającą tradycyjne źródła światła, nawet przy częstym włączaniu i wyłączaniu.

 

Profil architektoniczny, aluminiowy, anodowany.
Zmieszczą się w nim maksymalnie dwie taśmy lub listwy LED o szerokości do 10,8 mm każda. Wewnątrz profilu zmieszczą się dwa źródła światła i po dobraniu odpowiednich parametrów i mlecznej osłonki można stworzyć oprawę z estetycznym i mocnym efektem linii światła (bez widocznych punktów w miejscach diod).
Do profilu pasują osłonki o szerokości 22mm.
Montaż na taśmę dwustronną, klej lub wkręty.  W płytach kartonowo-gipsowych używa się specjalnych sprężyn powierzchniowych GP.
W suficie typu Armstrong dosprężyn GP należy dodatkowo zastosować specjalne podkładki zabezpieczające (42712).
W technicznym profilu TEKNIK mocowany jest przy pomocy dedykowanych zatrzasków (najlepiej trzy pary na metr profilu). 

Umożliwia wiele metod montażu
Trzy rodzaje osłonek
Możliwość łączenia w proste lub łamane ciągi
Przeznaczenie produktu
- budowa opraw do oświetlenia głównego lub dekoracyjnego
Montaż
- na sprężynach powierzchniowych, mocownikach lub rozmaitych systemach do podwieszania
- możliwość osadzenia we wpuście zbudowanym z użyciem profilu montażowego
Dodatkowe informacje
- linia światła jest możliwa do uzyskania z użyciem osłon kwadratowych lub półokrągłych.
- do każdego rodzaju osłony przewidziane są odpowiednie zaślepki

Certyfikat CE, wzór chroniony

Nr Refwykończenie powierzchnidostępne długości
B5556ANODA_1 Srebrny anodowany
1000 mm
B5556ANODA_2 Srebrny anodowany
2000 mm
B5556ANODA_3 Srebrny anodowany
3000 mm

 

KLUŚ
B5556ANODA-1m
2021-09-27

Specyficzne kody

ean13
5906660787044

30 innych produktów w tej samej kategorii