• -10%

LARKO, Profil do oświetlenia LED

66,79 zł
60,11 zł Zniżka 10%
Brutto Dostawa w ciągu 2-5 dni.

Profil architektoniczny wpuszczany, mocowany pomiędzy płytami gipsowo- kartonowymi sufitów i ścian. Nie koliduje z ich konstrukcją. Pozwala na uzyskaniejednolitej linii światła, przy zastosowaniu dwóch pasków LEDo rozstawie diod co 15 mm. Boczne, szerokie skrzydełka pozwalają ukryć nierówności płyt w miejscu łączenia. Dostępne w długościach 1m, 2m oraz na zamówienie dł. 3m.

Długość
 

Polityka bezpieczeństwa

 

Zasady dostawy

 

Zasady zwrotu

Profil architektoniczny wpuszczany, wykonany jest z wysokogatunkowego, podwójnie anodowanego aluminium, przeznaczony do maksymalnie dwóch taśm lub listew LED o szerokości nie większej niż 10,8 mm każda. Profil posiada szerokie, płaskie skrzydełka pozwalające ukryć nierówne krawędzie płyty gipsowo-kartonowej, montowany do podłoża za pośrednictwem profilu TEKNIK lub samodzielnie.

Do przesłonięcia diod dedykowane są specjalne osłony HS22 (mleczna lub przezroczysta) wykonane z poliwęglanu lub opcjonalnie osłony LIGER22(mleczna matowa, czarna), MUN22 (matowa lub przezroczysta) oraz osłony o kształcie półokrągłym G-L (mleczna lub przezroczysta), kwadratowym G-K (mleczna lub matowa) wykonaną z polimetakrylanu metylu. Osłona HS22 posiada certyfikat gwarantujący doskonałą odporność na czynniki atmosferyczne, promieniowanie UV i palność. Przy zastosowaniu mlecznej osłonki typu HS22 oraz dwóch taśm/listew z LED rozmieszczonych co 15 mm, chcąc uzyskać jednolitą linię światła, należy tak zamontować diody, aby jeden pasek był przesunięty względem drugiego o ok. 7mm. Z kolei osłonka Liger to pleksi optyczna oznaczająca brak widocznych punktów światła przy zastosowaniu gęstej taśmy 120 LED/m.

Jako akcesoria dodatkowe do profilu dedykowane są polipropylenowe zaślepki LARKO, chroniące profil przed wnikaniem kurzu. Zaślepka KOMPENSA-L i KOMPENSA-K umożliwia zastosowanie jej wraz z zaślepką LARKO i odpowiednio z osłonką G-L i G-K.

Montaż profilu w płytach kartonowo-gipsowych realizowany jest przy pomocy specjalnych sprężyn do wpustów KMA. Łączniki serii ZM służą do łączenia prostego (ZM-180) i kątowego (w płaszczyźnie równoległej do osłonki, pod kątem 90° i 135°- ZM-90 i ZM-135 oraz w płaszczyźnie prostopadłej do osłonki, pod kątem 90°i 135°- ZMPION-90 i ZMPION-135) profili wyposażonych w zaczep mały oraz do stabilizowania końców profili montowanych w ciągi.

Po uszczelnieniu do poziomu szczelności IP 67, przy zastosowaniu osłonek oraz zaślepek i silikonu DOW CORNING 799eu, profile mogą być wykorzystywane w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności lub jako oświetlenie elementów architektury zewnętrznej np. elewacji budynków.

Profil LARKO ma szerokie zastosowanie:

  • profil architektoniczny LARKO, ze źródłem światła LED idealnie nadaje się do tworzenia iluminacji świetlnych wewnątrz pomieszczeń,

  • instaluje się go za pomocą zatrzasków we wcześniej przygotowanym profilu technicznym TEKNIK lub powierzchniowo przy użyciu sprężyn do wpustów KMA.

  • dzięki bocznym szerokim skrzydełkom pozwala ukryć nierówności na krawędziach płyt,

  • pozwala uzyskać jednolitą linii światła, dzięki mlecznej osłonie i odpowiednio gęsto rozmieszczonych diodach LED,

  • bardzo dobrze komponuje się w różnego rodzaju aranżacjach,

  • możliwość stosowania w pomieszczeniach i na zewnątrz,

  • ze względu na możliwość zainstalowania dwóch pasków wewnątrz profilu, może być on stosowany jako energooszczędne, podstawowe oświetlenie danego pomieszczenia.

Zalety technologii LED:

Nowoczesne oświetlenie domu, lub stanowiska pracy to oszczędność połączona z eleganckim stylem wnętrza. Lampy LED osiągają wysoką wydajność świetlną, przy bardzo niskim poborze energii. Możliwość docięcia pod wymiar i niewielka emisji ciepła sprawiają, że są nie tylko łatwe w montażu, ale i w pełni ekologiczne (emisja CO2 zmniejszona nawet o 80%, całkowita biodegradowalność źródeł światła). Oświetlenie LED wyróżnia się żywotnością wielokrotnie przewyższającą tradycyjne źródła światła, nawet przy częstym włączaniu i wyłączaniu.

  1 m (standard)
  2 m (standard)
  3 m*
  3 – 6 m**

  anodowany
 

 B5552ANODA

*    Dostępne po uzgodnieniu z działem handlowym firmy Homeinside

** Na specjalne zamówienie

Certyfikat CE, wzór chroniony

Pozwala na stworzenie estetycznej oprawy z linią światła (bez widocznych punkcików diod) przy użyciu dwóch pasków LED  o rozstawie diód 15 mm oraz mlecznej osłonce HS 22.
W oprawie zmieści się jeden lub dwa paski LED o szerokości 10 mm. 


Montaż do podłoża za pomocą profilu TEKNIK. Wcześniej należy doprowadzić przewody zasilające. Podczas montażu wszystkie profile wymagają wcześniejszego doprowadzenia do nich przewodów zasilających. Zasilacze mogą być montowane luzem na lewej stronie stropów lub umieszczone w grubości ścianek.

 

Przeznaczenie produktu
- realizacje instalacji oświetlenia głównego zwłaszcza w istniejących zabudowach gipsowo- kartonowych

Montaż
- przy użyciu sprężyn powierzchniowych
- za pośrednictwem klejów montażowych

Dodatkowe informacje
- szeroki kołnierz nie wymagający precyzyjnego wykonania wpustu

Nr Refwykończenie powierzchnidostępne długości
B5552ANODA_1 Srebrny anodowany
1000 mm
B5552ANODA_2 Srebrny anodowany
2000 mm
B5552ANODA_3 Srebrny anodowany
3000 mm

 

 

KLUŚ
B5552ANODA-1m
2021-09-27

Specyficzne kody

ean13
5906660787006

30 innych produktów w tej samej kategorii