Kategorie
Bez kategorii

Jak wybrać oświetlenie ogrodowe: TOP 3 wskazówki

Zbliża się pora, kiedy więcej czasu będziemy spędzać w ogrodzie. Aby czas spędzony na zewnątrz był dla nas komfortowy należy pamiętać o jednym bardzo ważnym elemencie, którym jest oświetlenie ogrodowe. Oświetlenie w ogrodzie polepsza nie tylko jego wygląd, ale również funkcjonalność i zwiększa bezpieczeństwo. Jakie oświetlenie ogrodowe wybrać? Przedstawiamy TOP 3 wskazówki. 

Chcesz zmniejszyć rachunki za prąd? Postaw na energooszczędność!

Zazwyczaj ogród to miejsce o dużej przestrzeni. Aby ją oświetlić trzeba wykorzystać dużą ilość materiałów świetlnych. Do tej pory ogród oświetlano przy pomocy tradycyjnych żarówek. Jednak ostatnio, ze względu na energooszczędność oświetlenia LED zaczęto stosować taśmy i żarówki ledowe.

Wybieraj tylko trwały materiał

Ogrodowe oświetlenie LED jest ciągle narażone na działanie czynników zewnętrznych. Tylko trwałe i odporne materiały pomogą Ci przedłużyć żywotność oświetlenia w ogrodzie. O szczelności opraw poinformuje Cię symbol IP. Jeśli wskaźnik IP jest wysoki, to znaczy, że produkt jest odporny na wpływ czynników zewnętrznych. Powszechnie uważa się, że dla ogrodowego oświetlenia LED wskaźnik IP powinien stanowić minimum 44. 

Oświetlenie ogrodowe sterowane automatycznie

Automatyczne sterowanie oświetleniem LED jest bardzo praktyczną rzeczą. Dlaczego? Automatycznie sterowane oświetlenie jest wyposażone w czujniki ruchu i czujniki zmierzchowe. To znaczy, że światło na zewnątrz włącza się i wyłącza się odpowiednio do informacji, które dostarcza czujnik. Dzięki temu oświetlenie LED staje się jeszcze bardziej oszczędne.

Jeśli masz pytania – skontaktuj się z nami!

Kategorie
Bez kategorii

Podstawowe narzędzia dla elektryka

Podczas pracy z prądem niezwykle ważne jest posiadanie właściwych narzędzi. Jakie są podstawowe narzędzia dla elektryka? Na to pytanie odpowiadamy tutaj. 

Podstawowe narzędzia 

Najbardziej podstawowymi narzędziami są próbniki napięcia i próbniki elektryczne. Próbniki elektryczne pozwalają sprawdzić, czy w instalacji jest prąd. Próbniki napięcia pozwalają określić napięcie oraz ostrzegają przed przekroczeniem bezpiecznych progów. 

Wśród podstawowych narzędzi nie może też zabraknąć takich rzeczy, jak szczypce i kombinerki izolowane, które możesz użyć do cięcia, przytrzymywania kabli i in. W skrzynce muszą też być śrubokręty i wkrętaki izolowane, które są odpowiednio certyfikowane.

Więcej o certyfikacie VDE przeczytaj tutaj

W sklepie Home Inside obecnie trwają promocje na cały asortyment narzędzi WIHA. Aby skorzystać ze zniżki -10%, sprawdź zakładkę „Promocje” w naszym sklepie internetowym.

Kategorie
Bez kategorii

Jak ciąć taśmę LED? W jaki sposób łączyć?

W tym artykule odpowiemy na pytanie, jak ciąć taśmę LED. Opowiemy również o tym, w jaki sposób ją łączyć. Jeśli szukasz odpowiedzi na inne pytania, to zapraszamy do kontaktu. Z chęcią odpowiemy i doradzimy.

Taśma LED – co to jest?

O taśmach LED ostatnio mówi się coraz częściej. Ze względu na trend na minimalistyczne proste linie świetlne, taśmy LED stały się jeszcze bardziej popularne. Taśmy LED są bardzo elastyczne i proste w montażu. Więcej o taśmach LED przeczytaj tutaj – Jak wybrać taśmę LED?

Jak ciąć taśmę LED?

To pytanie pojawia się bardzo często, szczególnie w tych przypadkach kiedy chcemy stworzyć unikatową instalację świetlną. Taśmę LED należy dzielić w specjalnie wyznaczonych miejscach. Zazwyczaj znajdują się one co 4 cm. Zazwyczaj są one zaznaczone przerywaną linią. Do cięcia taśmy potrzebujesz zwykłych nożyczek, które bez problemu znajdziesz w swoim domie. 

Jak łączyć taśmę LED?

Sposobem na łączenie taśmy LED jest użycie złączek. W taki sposób unikniesz potrzeby lutowania. Najlepszym sposobem są złączki zaciskowe. Aby złączyć taśmę wystarczy wsunąć ją pod blaszki w złączce. Złączki i inne elementy znajdziesz w naszym sklepie internetowym Home Inside. 

Na naszym blogu znajdziesz dużo informacji na temat oświetlenia LED, taśm LED, profili LED, a także narzędzi dla elektryka. Zapraszamy do lektury!

Kategorie
Bez kategorii

Oświetlenie biurowe: TOP metod stosowania

Oświetlenie biurowe odgrywa bardzo ważną rolę zarówno dla pojedynczego pracownika, jak i dla całej firmy. Dlaczego? Ponieważ oświetlenie w biurze ma wielki wpływ na na samopoczucie pracowników, ich zdrowie, wydajność i inne aspekty fizyczne i psychiczne, które później przekładają się na wynik ogólny organizacji. Jest to również kontrolowane prawnie. Każdy pracodawca jest zobowiązany do zapewnienia pełnej ergonomii miejsca pracy zatrudnionym osobom. Skoro już wiemy dlatego oświetlenie jest ważnym aspektem pracy, przejdźmy do kolejnej części, gdzie przedstawimy wam TOP metod stosowania oświetlenia w biurze.

Oświetlenie w biurze: metody

Rozróżnia się trzy typy oświetlenia biurowego:

  • ogólne,
  • miejscowe,
  • złożone.

Ogólne oświetlenie biurowe wykorzystuje się równomiernie w całym pomieszczeniu. Miejscowe światło jest dodatkowym źródłem oświetlenia. Wykorzystuje się go, aby zwiększyć natężenie światła tam, gdzie jest taka potrzeba. Zaś złożone oświetlenie jest kombinacją ogólnego i miejscowego. 

Zgodnie z przyjętymi standardami minimalne natężenie światła w biurze powinno wynosić:

  • 200 lx w archiwach, magazynach,
  • 300 lx na recepcjach oraz pracach związanych w układaniem, kopiowaniem dokumentów,
  • 500 lx podczas prac związanych z pisaniem, używaniem klawiatury, przetwarzaniem danych, na stanowiskach komputerowych, w pokojach spotkań oraz salach konferencyjnych. 

Jeśli poszukujesz najlepszego rozwiązania świetlnego dla swojego biura, to skontaktuj się z nami. Z nami wybierzesz oświetlenie najbardziej dopasowane do swoich potrzeb. 

Kategorie
Bez kategorii

Jakie żarówki LED wybrać? Podpowiadamy!

W odróżnieniu od tradycyjnych żarówek, żarówki LED wyróżniają się większą oszczędnością i dłuższą żywotnością, ponieważ mogą świecić nawet do 50 000 godzin. Jeśli chcesz kupić żarówki LED, ale nie wiesz jakie, to zapraszamy do przeczytania tego artykułu. 

Żarówki LED: strumień świetlny

Pierwsze na co trzeba zwrócić uwagę to strumień świetlny (lm). Wysoki strumień świetlny oznacza, że żarówka będzie mocniej świecić. Jeśli poszukujesz żarówki LED, która odpowiada tradycyjnej o mocy 40W, to kup żarówkę o luminacji 240-400 lm, 60W = 360-600 lm, 75W = 750-1200 lm, 100W = 1000-1600 lm. 

Żarówki: barwa światła

Wyróżnia się 3 barwy światła LED: ciepła, zimna i neutralna. Jaką wybrać? Otóż odpowiedź zależy od celu i pomieszczenia, w jakim chcesz to oświetlenie wykorzystać. Postaw na żarówki o barwie ciepłej, jeśli chcesz uzyskać efekt wyciszenia i relaksu. Możesz więc je wykorzystać w salonie, sypialni albo pokoju dziecięcym. Jeśli poszukujesz oświetlenia LED do pomieszczeń, gdzie będziesz pracować, to wybierz barwę zimną. Kiedy wybrać barwę neutralną? Wtedy, kiedy jeszcze nie wiesz, jaki dokładnie efekt chcesz uzyskać.

Potrzebujesz więcej informacji? Skontaktuj się z nami! Zapewniamy fachowe i bezpłatne doradztwo. Kliknij przycisk poniżej, aby skontaktować się z nami. 

Jeśli potrzebujesz więcej informacji o tym, jak wybrać oświetlenie LED to zapraszamy do na nasz blog! Znajdziesz tam dużo korzystnych informacji!

Kategorie
Bez kategorii

Oświetlenie dekoracyjne: jak wykorzystać LED?

O funkcjach oświetlenia LED można dużo przeczytać., ale dziś chcemy się skupić na jednej z nich, którą jest oświetlenie dekoracyjne. Ze względu na praktyczność w wykorzystaniu, taśmy można zamontować w różnych miejscach w Twoim pomieszczeniu i w ten sposób wzbogacić go o dekoracyjne elementy świetlne. Zastanawiasz się gdzie i jak to zrobić? Zostań z nami – opowiemy Ci o tym w niniejszym artykule. 

Oświetelnie dekoracyjne -pomysł nr 1: podświetl blat w kuchni

Blat kuchenny to miejsce, gdzie często nie ma wystarczająco światła. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na podświetlenie go za pomocą taśm LED montowanych w profilu aluminiowym. W ten sposób rozwiążesz problemem niedoświetlenia. Oprócz tego, prosta, minimalistyczna linia świetlna to świetny pomysł na udekorowanie Twojej kuchni. Dopasuj barwę światła do kolorystyki kuchni i ciesz się pięknym nowoczesnym designem. 

Jak wybrać barwę LED pisaliśmy tutaj: Jak wybrać taśmę LED? 

Oświetlenie dekoracyjne – pomysł nr 2: podświetl lustro, wannę i inne elementy w łazience

Jeśli chcesz odświeżyć swoją łazienkę to postaw na taśmy LED. Możesz ją wykorzystać w wielu miejscach – wanna, lustro, sufit, przyśnić i wiele innych. Jednak w odróżnieniu od kuchni, taśmy LED w łazience muszą być odporne na warunki takie jak wilgoć, para, zachlapanie wodą. Dlatego  wybierając profil ledowy sprawdź, czy jest on właściwy dla tego miejsca. Sprawdzić taśmy i profile LED dla łazienek możesz w naszym sklepie. 

Zobacz, jak możesz wykorzystać taśmy LED w łazience z użyciem produktów dostępnych w naszym sklepie. 

Oświetlenie dekoracyjne – pomysł nr 3: podświetl sufit lub ścianę

Podświetl sufit lub ścianę w salonie, sypialni, pokoju dziecięcym czy korytarzu. W taki sposób dodasz do Twojego pomieszczenia element nowoczesności i na pewno wywołasz wow-efekt u swoich gości. Możesz tutaj wybrać zarówno białe światło, jak i kolorowe. Tutaj pomogą Ci taśmy RGB, które podświetlą ścianę lub sufit na niebiesko, zielono czy czerwono, albo inny kolor, będący ich mieszanką. 

Zobacz, jak jeszcze możesz wykorzystać taśmy LED.

Kategorie
Bez kategorii

Próbniki napięcia- jak działają?

Czym są próbniki napięcia? To podstawowe narzędzie, które musi być pod ręką każdego elektryka. Dlaczego? Ponieważ zwiększa bezpieczeństwo pracy z prądem. Zebraliśmy najważniejsze informacje w tym artykule, które pomogą Ci zrozumieć, jak działają próbniki napięcia i jak wybrać najlepszy. Na końcu powiemy Ci, próbnik jakiej marki polecamy.

Próbniki napięcia – zastosowanie

Z próbnika napięcia korzystają głównie elektrycy. Jest to niezbędne dla nich narzędzie, bo dzięki niemu oni mają pewność, że miejsce pracy jest bezpieczne i wolne od prądu. Oprócz tego jest on wymagany do badania naprzemiennych pól elektrycznych lub wyszukiwania źródeł błędów.

Czytaj więcej:

Próbnik elektryczny – jak działa?

Jak działa próbnik elektryczny wyjaśnimy na przykładzie próbnika bezdotykowego znanej dla większości elektryków marki Wiha. Czy występuje napięcie dowiesz się dzięki sygnałowi optycznemu i akustycznemu. Rozpocząć pracę z narzędziem możesz wtedy, gdy widzisz stale świecącą się diodę LED o kolorze zielonym. Później, w trakcie sprawdzania napięcia, kolor diody będzie się zmieniał w zależności od natężenia zmiennego pola elektrycznego. Są trzy sygnały – niebieski (słabe napięcie), pomarańczowy (średnie napięcie) oraz czerwony (silne napięcie).

Co jest wymagane do użytkowania? Potrzebujesz tylko dwóch baterii AAA, które dostaniesz bezpłatnie w zestawie (sprawdź ofertę sklepu Home Inside). Próbnik automatycznie wyłącza się po 4 minutach przerwy w korzystaniu, aby przedłużyć żywotność baterii.

A co, jeśli pracujesz w ciemności? Producenci Wiha wyposażyli próbnik napięcia w latarkę LED, dzięki której oświetlisz punkt pomiarowy. Latarkę możesz włączyć/wyłączyć ręcznie w każdym momencie.

Zwróć uwagę na to, aby próbnik nie zajmował Ci dużo miejsca. Najlepszym będzie taki, który się zmieści do kieszeni spodni czy koszuli.

Próbnik napięcia – jaki polecamy?

Nasi Klienci są najbardziej zadowoleni z narzędzi marki Wiha. Dlatego w sklepie Home Inside znajdziesz szeroką ofertę narzędzi tej marki, w tym również próbniki napięcia. Podlegają one odpowiednim normom i są certyfikowane, dzięki czemu mogą zagwarantować Ci bezpieczeństwo Twojej pracy.

Sprawdź ofertę tutaj: Próbnik elektryczny. 

Kategorie
Bez kategorii

Oświetlenie LED – inspiracje, pomysły

Coraz więcej osób wybiera oświetlenie LED jako element wykończenia wnętrz swoich domów, biur, sklepów itd. Razem z taśmami coraz częściej wybierają profile LED. Dlaczego? O głównych powodach, dlaczego profile do taśm ledowych są coraz częstszym rozwiązaniem pisaliśmy w artykule Profile LED: TOP powodów dlaczego warto ich stosować.

Dzisiaj dzielimy się z Wami pomysłami na wykorzystanie oświetlenia LED w swoich domach. Sprawdź inspiracje LED w galerii zdjęć poniżej.

Oświetlenie LED - inspiracje, pomysły
Oświetlenie LED - inspiracje, pomysły
Oświetlenie LED - inspiracje, pomysły
Oświetlenie LED - inspiracje, pomysły
Oświetlenie LED - inspiracje, pomysły
Oświetlenie LED - inspiracje, pomysły
Oświetlenie LED - inspiracje, pomysły
Oświetlenie LED - inspiracje, pomysły
Oświetlenie LED - inspiracje, pomysły
Inspiracje LED

Nowoczesne i proste linie światła zostały stworzone za pomocą taśm i profili LED firmy Kluś. Jeśli poszukujesz więcej pomysłów na oświetlenie domu ledami, zapraszamy do sklepu z oświetleniem LED Home Inside. Znajdziesz tam przedstawione na zdjęciach profile i taśmy w atrakcyjnych promocyjnych cenach.

Więcej i promocjach na żarówki, taśmy, profile LED znajdziesz tutaj: Oświetlenie LED promocje.

Kategorie
Bez kategorii

LED: jaką firmę wybrać?

Każdy z nas wybierając taśmy LED chce kupić najlepsze z nich. Dlatego tak wiele osób zadaje nam pytanie: Oświetlenie LED, którego producenta wybrać? Jeśli Ty również szukasz odpowiedzi na to pytanie i jesteś ciekaw, jakiej firmy taśmy polecamy – zostań z nami i przeczytaj ten artykuł.

Na co zwracać uwagę podczas zakupu oświetlenia LED?

Jeszcze przed zakupem ustal, w jakim celu chcesz wykorzystać oświetlenie ledowe oraz w jakim miejscu będzie ono używane. Kiedy już zdecydujesz, do czego chcesz wykorzystać taśmę, żarówkę, profil ledowy, to możesz przejść do przeglądu materiałów. 

Na co trzeba zwracać uwagę kupując taśmy ledowe pisaliśmy w ostatnich artykułach: 

Obecnie na rynku pojawia się coraz więcej producentów oferujących oświetlenie. Dlatego tak ważne jest, aby wybrać sprawdzoną firmę z dobrą pozycją rynkową. Jeśli zapytasz nas “Jakiej firmy oświetlenie LED polecacie?” to z pewnością odpowiemy Ci – firmę Kluś. Dlaczego warto? Oto 3 główne powody:

  1. Wysoka jakość produktów
  2. Produkty bazujące na certyfikowanych komponentach
  3. Prosty montaż

KLUŚ – gdzie kupić?

Produkty firmy KLUŚ można kupić w sklepie Home Inside. Dlaczego warto kupować te produkty u nas w sklepie? Bo współpracujemy z firmą KLUŚ od 10 lat! W Home Inside kupisz tylko oryginalne taśmy, profile, akcesoria. Ze względu na długoletnią współpracę z firmą KLUŚ jesteśmy w stanie zaproponować najlepszą cenę na rynku. 

Kategorie
Bez kategorii

Profile LED: TOP powodów dlaczego warto ich stosować

Każdy, kto interesuje się technologią LED, chociażby raz słyszał o takim pojęciu, jak profile LED, zwane też profilami ledowymi. Obecnie cieszą się one ogromną popularnością i ten trend nie ustanie jeszcze przez kolejnych parę lat. Dlaczego? Zostań z nami, aby dowiedzieć się więcej na ten temat. Jesteś? To ruszamy!

Czym są profile LED?

Trochę teorii na początek. Profil LED to rodzaj listwy montażowej, która razem z taśmą LED tworzy nowoczesne instalacje oświetleniowe. Dlatego profil LED też jest często nazywany jako profil do taśmy LED. Dlaczego zatem są one takie popularne?

Przedłużają żywotność taśm

Taśma bez profilu nie służy długo. Dzieje się tak dlatego, że sama taśma nie jest w żaden sposób chroniona przed uszkodzeniami mechanicznymi. Taśmę można uszkodzić na przykład w trakcie sprzątania. 

Oprócz tego, taśmy bez profilu LED z upływem czasu świecą słabiej. Ciepło, które wytwarzają diody LED, często powoduje przegrzanie się taśmy. Natomiast profil LED jest skonstruowany w taki sposób, aby odprowadzać nadmiar ciepła, czyli pełni funkcję termoregulacyjną. Kupując profil LED możesz mieć pewność, że taśma, którą będziesz tam montować, będzie służyć bardzo długo. 

Montaż taśmy LED

Dzięki profilom LED montaż taśmy jest trwalszy. Przy użyciu profilu taśmę możesz zamontować nawet w miejscu, gdzie występują nierówności czy inne niedoskonałości powierzchni. Oprócz tego, możesz się nie martwić o to, że taśma za jakiś czas się odklei. 

Jednolitość światła

Taśma LED w profilu wygląda ładniej. Dlaczego? Na taśmie LED bez profilu da się zauważyć pojedyncze diody. Natomiast dzięki osłonce do profilu otrzymasz równomierną linię światła. W sklepie Home Inside kupisz osłonki o różnym odcieniu – przezroczyste i mleczne. 

Nowoczesny wygląd

Taśmy w profilu LED to nieodłączny element nowoczesnego wyposażenia wnętrz, który pełni bardzo ważną funkcję dekoracyjną. Oprócz tego, że profil daje efekt jednolitości, to tworzy również ładną, prostą i minimalistyczną linię świetlną. NIemal każdy architekt, planując aranżację, wybiera profil LED. Jeśli chcesz upiększyć design swojego domu, biura, salonu czy sklepu, to zajrzyj do naszego sklepu. Tutaj znajdziesz szeroki wybór profili LED, taśm, osłonek i wiele innych.